[vc_row][vc_column][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h1|text_align:right”][vc_tta_accordion style=”modern” shape=”round” color=”vista-blue” c_align=”center” active_section=”” collapsible_all=”true”][vc_tta_section i_icon_fontawesome=”far fa-edit” add_icon=”true” title=”مشاهده راهنمای خرید شمع” tab_id=”content”][vc_column_text]وقتی صحبت از شمع می‌شود قطعا مشخص است که شیمی و فیزیک زیادی پشت زیبایی و نور شعله شمع نهفته است. در حقیقت، صدها سال است که دانشمندان مجذوب حقایق مربوط به شمع‌ها شده‌اند. در سال ۱۸۶۰، مایکل فارادی مجموعه سخنرانی‌های معروف خود را در مورد تاریخچه شیمیایی یک شمع ارائه کرد و ده‌ها اصل علمی را از طریق مشاهدات دقیق خود از یک شمع در حال سوختن به نمایش گذاشت.

شمع دست ساز
شمع دست ساز

شمع‌ها همیشه مفید بوده اند. آنها قبل از اینکه ما منابع تولید کننده نور دیگری را کشف کنیم، نور فراهم کردند. اما احتمالاً می‌توانید تصور کنید که شمع ساخته شده از چربی حیوانی بوی خوبی نخواهد داشت. البته شمع‌های ساخته شده از دارچین بوی بسیار بهتری می‌دادند. ما دیگر اصولاً از شمع‌ها تنها به منظور منبع نور محیطمان استفاده نمی‌کنیم، بلکه از شمع‌ها به عنوان منبع انرژی‌های خوب و منبع آرامش هم استفاده می‌کنیم. وقتی صحبت از آرامش به میان می آید، آیا راهی بهتر از شمع برای ایجاد فضایی دنج وجود دارد؟ درخشش گرم طلایی. سایه های لرزان. بوی خوش و آرامشبخش. نورپردازی محیطی در همین امر تولید انرژی و حس و حال خوب نقش مهمی دارد و ورود شمع‌های دست ساز معطر عرصه را در این زمینه به شدت بهبود بخشیده است.

 

شمع دست ساز

تا به حال شده است فکر کنید که چرا صنعتگران و هنرمندان عاشق خلق چیزی از ابتدا هستند؟ خوب، جدای از این بحث که می‌توانند از چیزی که دوست دارند پول در بیاورند و کسب درآمد کنند دانستن این موضوع که آن‌ها چیزی خلق می‌کنند که دیگران هم دوست دارندو با عشق و علاقه از آن استفاده می‌کنند، برای آنان لذت بخش و رضایت آور است.

شمع‌های معطر این روزها بسیار کاربردی و رایج هستند، و همین علاقه و روی خوش نشان دادن مشتریان به این محصول موجب شده است که شرکت‌های بزرگ وارد عرصه این شمع‌ها شوند و شروع به فروش کنند.

 

چرا شمع دست ساز ؟!

تصور کنید وارد یک فروشگاه شدید که انواع شمع‌ها در سایز و رنگ و مدل‌های متنوع در قفسه‌های آن چیده شده اند و شما گیج شده اید که به سراغ شمع‌های دست ساز بروید یا از میان شمع‌های مصنوعی دست به انتخاب بزنید. ممکن است بخواهید کسی در این مورد به شما کمک کند. به همین منظور ما دلایلی را برای شما تهیه کرده ایم که چرا بهتر است شمع‌های دست ساز بخرید.

  1. اول از همه با این کار، از رویای یک نفر حمایت می‌کنید. خرید محصولات دست ساز و محلی به شما این امکان را می‌دهد که در امرار معاش کسی سهیم باشید، این خرید شما در مقابل خریدی ست که سود آن به یک شرکت بزرگ برمی‌گردد. همچنین، هنگامی که از صنعتگران و هنرمندان خرید می‌کنید، با کمک به آنها برای کسب درآمد و همچنین انگیزه دادن به آنها که کاری را که دوست دارند انجام دهند، به حمایت از رویای آنها کمک کرده اید.
چرا شمع دست ساز
چرا شمع دست ساز
  1. کیفیتی را دارد که می‌توانید به آن اعتماد کنید. از آنجایی که صنعتگران و هنرمندان به کار خود افتخار می‌کنند و برای تولید آن ارزش شخصی قائل اند، از نظر مواد، کیفیت کار شما را کم نمی‌کنند. آن‌ها زمان، پول و تلاش خود را صرف می‌کنند تا مطمئن شوند که شما چیزی برابر ارزش پولتان و یا حتی بیشتر از آن را به دست می‌آورید، که این مورد بسیار متفاوت از تولید انبوه اقلامی است که در قفسه‌های فروشگاه می‌بینید.
  2. ۳. عالی برای محیط زیست. از آن جایی که آن‌ها توسط دست انسان ساخته شده اند و نه با ماشین، می‌دانید که مواد استفاده شده در ساخت آن، برای انسان بی خطر است. این بیشتر به این معنی است که شمع از مواد طبیعی و ارگانیک با حداقل میزان مواد شیمیایی ساخته شده است و حاوی مواد شیمیایی نامطلوب نیست. با این شمع‌های طبیعی، خطر قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر را به حدود صفر درصد کاهش داده اید.

خوب است بدانید که موم پارافین سنتی از نفت گرفته می‌شود و می‌تواند حاوی سموم مختلف، مواد سرطان زا و آلاینده‌های هوا باشد. موم‌های ارگانیک، مانند موم سویا یا موم زنبور عسل، راهی آسان برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض چنین مواد شیمیایی هستند. همچنین فتیله‌های ساخته شده از مواد طبیعی مانند پنبه، کنف یا چوب گزینه بهتری نسبت به فتیله‌های مغزدار فلزی هستند که در بدترین موارد می‌توانند سموم و حتی آثار سرب را آزاد کنند.

شمع‌های دست ساز طبیعی زیست تخریب پذیر هستند. بنابراین تمیز کردن مواد ریخته شده و استفاده مجدد از ظروف خالی شمع آسان تر است.

  1. سفارشی به میل شما. نکته کار با صنعتگران و هنرمندان محلی این است که کار و در خواست از آن‌ها آسان است. به عنوان مثال، هنرمند می تواند رنگ، بو و طرح زمینه را هر طور که شما می‌خواهید تغییر دهد. اگر می‌خواهید شمعی به طور خاص برای خانه شما به صورت سفارشی تهیه شده باشد، آن‌ها می‌توانند این کار را انجام دهند!سازندگان شمع‌های دست ساز همچنین می‌توانند شمع‌هایی درست کنند که برای تولد، عروسی و … هدیه مناسبی هستند.
شمع های طبیعی
شمع های طبیعی
  1. آنها دوده کمتری تولید می‌کنند. شمع های طبیعی به صورت تمیز و پاک و بهتری می‌سوزند. شما نمی‌بینید که دوده سیاه زیادی روی شمع یا روی دیوار شما جمع شده است.

۶.آنها بیشتر می سوزند. از آنجایی که شمع‌های طبیعی نقطه ذوب کمتری دارند، ماندگاری بیشتری در پی خواهند داشت. این بدان معناست که شما پول بیشتری دریافت می‌کنید و می‌توانید مدت زمان بیشتری از شمع‌های مورد علاقه خود لذت ببرید.

  1. ۷. متفکرانه است. محصولات دست ساز همیشه در طول تاریخ بهترین هدایا بوده اند و این گروه از هدیه‌ها شامل شمع‌های دست ساز نیز می‌شوند. با خرید محصول دست ساز، آن را به گونه ای جلوه می دهید که به دلیل منحصر به فرد بودن هدیه، شما فکر زیادی برای خرید آن کرده اید. این باعث می شود هدیه شما بسیار تاثیرگذارتر و به یاد ماندنی تر شود. در واقع، تعجب نکنید اگر بعدا همه از شما بپرسند که این شمع‌های دست ساز را از کجا تهیه کرده اید!
شمع
شمع

نکته ای هنگام خرید!

در مورد استفاده از شمع، ممکن است ابتدا از کبریت برای روشن کردن فتیله استفاده کنیم، اما پس از روشن شدن شمع، شعله گرمای لازم برای ذوب موم را فراهم می‌کند، که سپس به صورت مایع به عنوان سوخت برای آتش از فتیله عبور می‌کند. به همین دلیل کوتاه کردن فتیله ضروری است، زیرا اگر شعله از موم خیلی دور باشد، موم را ذوب نمی کند و نمی تواند سوخت خود را تامین کند.

 

هنگام خرید شمع‌هایی که در محیط و محفظه‌های شیشه ای محصور شده اند، فیتیله ها بسیار مهم هستند زیرا اندازه شعله را تنظیم می‌کنند و در نتیجه میزان گرم شدن موم و شیشه را کنترل می‌کنند. اگر فتیله شعله‌ای بیش از حد بزرگ ایجاد کند، بسیار داغ‌تر از آنچه باید باشد می‌شود و حتی بیشتر از آنچه باید به شیشه نزدیک می‌شود. وقتی شیشه خیلی داغ می‌شود ممکن است خرد شود. به همین دلیل، استفاده از فتیله مناسب برای هر شمع بسیار مهم است. سازندگان شمع‌های دست ساز معمولا هنگامی که در حال ساخت محصولات جدید هستند، با فتیله هایی از مواد، اندازه و ساختار متفاوت، چندین آزمایش انجام می دهند تا از ایمنی مشتریان خود اطمینان حاصل کنند و تأثیرات شمع های خود را به حداکثر برسانند.

امیدواریم که بعد از خواندن این متن به این نتیجه رسیده باشید که چرا خرید شمع‌ دست ساز انتخاب بهتری است و هنگام خرید این نکات را در نظر داشته باشید و در نهایت از انتخابی که داشته اید لذت ببرید.

 [/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

امتیاز دهید !