راهنمای خرید مانتو ی شیک برای هدیه

راهنمای خرید مانتو ی شیک برای هدیه

هدیه دادن و هدیه گرفتن بسیار لذت بخش است . دیدن شادی دیگران در حال دریافت هدیه حس خوبی ایجاد می کند و همچنین گیرنده ی هدیه را هم غافل گیر و خوشحال می کند . مخصوصا اگر بخواهی به دوست ، مادر ، خواهر و اقوام هدیه بدهی . طیف وسیعی از وسایل و اشیاء را می توان به یک خانم هدیه داد . لوازم آرایشی و بهداشتی ، لاک ، کتاب ، شمع ، عطر و ادکلن ، لوازم تزئینی ، گل ، بدلیجات وسایلی هستند که می توان به یک خانم هدیه داد .یکی دیگر از هدیه های مورد علاقه و پرطرفدار خانم ها لباس و پوشاک است که بسیار خوشحال شان می کند . یکی از پوشاک مورد توجه مانتو است که می توانید هدیه دهید . برای راهنمای خرید مانتو برای هدیه به یک خانم با ما همراه باشید.

مانتو مشکی قرمز آسو
مانتو مشکی قرمز آسو

در خرید یک مانتو و هدیه دادن آن باید توجه کنید طرف مقابل تان چه نوع سلیقه ای دارد و به چه نوع مانتویی نیاز دارد ؛ ساده ، اسپرت ، مجلسی ، اداری ، دانشجویی . مثلا اگر تمامی مانتو های او اسپرت است میتوانید یک مانتوی مجلسی ، مناسب مهمانی و تولد و عروسی برایش خریداری کنید . یا اگر آن شخص شغل اداری و دفتری دارد ، می توانید یک لباس رسمی و اداری خریداری کنید تا جایگزین لباس کهنه و قدیمی شود .

خرید مانتو های شیک مناسب برای هدیه دادن

مانتوی اسپرت

تیپ اسپرت همیشگی است و تکراری نمی شود امروزه اکثر خانم ها تیپ اسپرت را ترجیح می دهند .دگر می خواهید خرید مانتو برای هدیه مانتوی اسپرت تهیه کنید، پیشنهاد ما مانتو های جلو بسته ، زیپ دار ، شومیزی ، دکمه دار ، جلو باز و پشت بلند است . بهتر است مانتوی اسپرت طرح های شلوغ و رنگ به رنگ نداشته باشد . تیپ اسپرت باید راحتی و سادگی به همراه داشته باشد . پارچه هایی که در دوخت مانتوی اسپرت استفاده می شود اغلب پارچه های ساده ، چهار خانه ، راه راه ، جین  و… هستند که معمولا یقه و آستین ساده دوخته می شود . از پارچه هایی با جنس نخ ، پوپلین ، لینن ، کنفی و… در دوخت مانتوی اسپرت استفاده می شود .

مانتوی کرم (تیکال)
مانتوی کرم (تیکال)

 

مانتوی اداری

اگر فرد مورد نظرتان که می خواهید به آن هدیه دهید در بیرون از منزل به عنوان منشی ، مربی ، معلم ، مشاور ، مدیر ، کارمند و …کار می کند ، می توانید برایش مانتوی اداری بخرید . پارچه ی مانتو های اداری به گونه ای است که زیاد موجب تعریق نمی شود و مهم تر از آن این که چروک نمی شود . برای دوخت مانتوی اداری از پارچه های فاستونی ، کتان ، فیونا ، پرشیا ، ویسکوز ، پرادو ، کجراه و … استفاده می شود . رنگ مانتو و شلوار اداری اغلب مشکی ، سرمه ای ، طوسی است . دقت کنید لباس برای فرد مورد نظر تنگ و خیلی کوتاه نباشد . پوشیدن لباس های کشی و تنگ در محل کار وجهه ی خوبی ندارد و همچنین فرد در حین انجام کار احساس راحتی نمی کند . و هم چنین به سایز سر شانه و آستین هم توجه کنید که افتاده و بلند نباشد .

مانتوی کرم سبز (باکوت)
مانتوی کرم سبز (باکوت)

مانتوی مجلسی

اگر دیدید  فرد مورد نظر شما مانتوی مجلسی ندارد یا جشن خاصی در پیش دارد برای او مانتوی مجلسی بخرید . بهتر است پارچه ی  مانتوی مجلسی ضد چروک باشد ، که با نشست و برخاست چروک نشود و ظاهر تمیز و شیک خود را از دست ندهد . پارچه های ابریشم ، حریر ، کرپ مازراتی ، ژاکارد ، لمه ، یاخما و … از پارچه های مناسب مانتوی مجلسی هستند . مروارید دوزی ، گیپور دوزی ، سنگ دوزی ، گلدوزی از تزئینات مانتو های مجلسی به حساب می آید که نباید زیاد از حد به کار گرفته شود چون ظاهر اغراق آمیز به خود می گیرد . مانتو های رنگ روشن مثل کرم ، صورتی و سفید که با گیپور و پولک و مروارید تزیین شده اند بیشتر برای عروسی و عقد مناسب اند . اگر می خواهید مانتویی که می خرید به رنگی باشد که تکراری نشود و همیشه جدید به نظر برسد از رنگ های مد سال دوری کنید ، به سمت رنگ های نود بروید همچنین رنگ های مشکی ، سفید ، کرم ، طلایی و نقره ای که هیچ وقت تکراری نمی شوند انتخاب مناسبی هستند .

 

پانچو مدل نیک
پانچو مدل نیک

مانتوی دانشجویی

ممکن است شما قصد خرید مانتو برای هدیه به یک دانشجو را داشته باشید . توجه کنید مانتوی دانشجویی باید راحت و اسپرت باشد یعنی زیاد تنگ نباشد ، زیاد کوتاه نباشد ، بهتر است از پارچه های ساده برای دوخت آن استفاده شده باشد ، لباس های پر زرق و برق و پر از تزئینات مناسب دانشگاه نیست . بهتر است از یک مانتوی جلوبسته ، دکمه دار یا زیپ دار استفاده کنید تا لازم نباشد تمام مدت جلوی مانتو را مرتب کنید و این طور احساس راحتی بیشتری خواهید داشت . پارچه های لینن ، کنفی ، نخی ، جین ، ریون و … مناسب مانتو های دانشجویی هستند .

اهمیت اندام در انتخاب مانتو

مانتو برای افراد با شانه ی پهن

مانتویی که کمربند دارد کمر تنگ و پایین کمر پف دار می شود و با شانه ی پهن تناسب پیدا می کند . مانتو های سرافونی و آستین های ساده و بدون پف ، و استفاده از پارچه های افتان و کشی مناسب است .

مانتو عروسکی دخترانه
مانتو عروسکی دخترانه

مانتو برای افراد قد بلند

به قد طرف مقابل توجه کنید . مانتو هایی که قد شان تا زانو می رسد و کمر کش دارد مناسب افراد قد بلند می باشد . کمرکش باعث می شود ظریف به نظر برسید . اگر می خواهید به همراه مانتو ، شلوار هم هدیه بدهید ؛ مانتو و شلوار هم رنگ انتخاب نکنید چون قد را بلند تر نشان می دهد . در مانتو هایی که خیلی کوتاه هستند پا مرکز توجه قرار می گیرد و قد بلند تر جلوه می کند . اگر قد فرد بسیار بلند است نباید مانتوی گشاد و شلوار گشاد را با هم بپوشد چون قیافه ای یغور پیدا می کند .

مانتو برای افراد قد کوتاه

اگر فرد خیلی قد کوتاه است مانتویی با راه راه های نازک عمودی برای آن بخرید . برای این افراد مانتو های خیلی بلند نخرید چون شما را کوتاه نشان می دهد . مانتو هایی با قد متوسط مناسب است . مانتوی این افراد باید اندازه ی تن شان باشد نباید خیلی گشاد و چروک باشد چون آن ها را چاق و قد کوتاه تر نشان می دهد . مانتو هایی بخرید که سر شانه ی محکم دارند و فیت بدن هستند

مانتو کرم سبز( چیمه )
مانتو کرم سبز( چیمه )

مانتو برای افراد چاق

مانتو نباید تنگ باشد باید اندازه بدن باشد . مانتو با خط های عمودی یا بدون خط مناسب است و اصلا مانتو هایی باخط افقی نخرید .  از دیگر مانتو های نامناسب برای افراد چاق ، مانتو های کمر کش ، چسبان ، استرچ ، کوتاه ، مانتو های A شکل است . چاک بغل مانتو باعث می شود فرد راحت تر کند . اگر شکم فرد مورد نظر بزرگ است باید توجه ها از آن قسمت گرفته شود پس مانتو هایی که روی قسمت شکم حالت چین خوردگی و پلیسه دارد باعث بزرگ تر نشان دادن شکم می شود را از ذهن خود حذف کنید  . لباس هایی که مانند حوله تن پوش روی هم می افتد و با بند بسته می شود خوب است .

مانتو برای افراد با سینه های بزرگ و کوچک

توجه ها نباید روی سینه جلب شود مانتو هایی که در قسمت سینه گشاده است بخرید . مانتو هایی نخرید که کنار سینه ها کشیده شود . از جواهرات و کیف و کفش های جالب توجه و خوشرنگ استفاده کنید . مانتوی مشکی ، سرمه ای ، طوسی تیره بزرگی سینه را کمتر نشان می دهد . گزینه های مناسب دیگر مانتو هایی است که چین و پلیسه دارد . اگر فرد مورد نظر سینه های کوچکی دارد مانتویی که زیر سینه چین می خورد ، مانتویی که روی سینه طرح و نقش و قلاب دوزی ،  گلدوزی و سنگ دوزی و … دارد ، و مانتو هایی با پارچه ی براق مناسب است .

 

مانتو چرم دوزی نارنجی (بتمان )
مانتو چرم دوزی نارنجی (بتمان ) 

مانتو های مناسب با سن و سال های متفاوت

اگر فرد مورد نظر کم سن و سال و جوان است مانتو هایی با رنگ های خوشرنگ ، طرح های جدید و عروسکی ، مانتو های جلو بسته ، مانتو های جلو باز کوتاه و بلند ، مانتو هایی که به سبک مینیمال و کژوال دوخته شده اند بخرید .

اگر فرد سن و سال دار و میانسال است مانتو  های خانمانه و سنگین با رنگ های نود و تیره برایش بخرید . با طرح های گل دوزی ، قلاب دوزی ، و مانتو هایی که با پارچه های طرح دار تزئین شده .

اگر می خواهید یک خرید آنلاین راحت داشته باشید و مانتویی با طرح های جدید و منحصر به فرد خریداری کنید از مزون آنلاین رما فشن دیدن کنید .

امتیاز دهید !

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *