چرا رما ؟🤔

چرا به رما اعتماد کنیم ؟

 

چرا رما | رمافشن

 

ازم پرسید محبوبه چرا نمیای تو سطح وسیع تری کار کنی؟ 🤔من دارم میبینم موقع طراحی لباسای مختلف چقدر لذت میبری.

 

نگاه هیجان زده ای بهش انداختم، خیلی جالب بود که اینجا هر دوتامون ،  تقریبا همزمان به یه موضوع مشابه فکر می کردیم. سال ۹۸ بود و الان من و رضا از این اتفاق خیلی خیلی خوشحالیم.

خیلی کار داشتیم خیلی، پس دوتایی دست به کار شدیم. رمافشن همون لحظه متولد شد.

 ۲ کاراکتر از اول اسم همسرم (reza) و ۲ کاراکتر از اول اسم من (mahboobeh) برداشتیم و شد . REMA حالا REMA  فرزند ماست که با تلاش و اشتیاق شاهد رشدش هستیم.

با من بیا برات بگم چی کار می کنیم و همه مراحل چطوری پشت سر گذاشته میشه تا لباس برسه به دستت. ایده ای توی ذهن من میشینه روی کاغذ یا نرم افزار، تبدیل میشه به یه لباس زیبا، استاندارد و با کیفیت و بعد میشینه روی تن تو!🥰

 

جنس پارچه و طراحی دوخت | رمافشن

 

 

اولین مرحله همیشه ثابته

جنس پارچه و طراحی دوخت

 

مرحله ثابت کار اینه که بررسی می کنیم هر لباس بهتره با چه پارچه ای و چه طرحی دوخته بشه.

 

برات پیش اومده که حس کنی توی یه موقعیت جدی گرفته نشدی؟ مثلا دست پر با یه رزومه قوی، نشستی رو به روی کارفرما اما به اندازه کافی، شایستگی های تو رو جدی نمی گیره!😌

 

اینجا دلایل زیادی دخیل هستن مثلا قدرت بیان، نحوه نشستن، میزان اعتماد به نفس و قسمت خیلی مهمی که به من هم مربوطه! بله بله به من مربوطه! من به عنوان یه طراح لباس و کسی که به زمینه پرسونال استایلینگ هم خیلی علاقه داره، میتونم تو این قسمت مهم کمکت کنم!😊

 

علاوه بر این که هر طرح با بهترین پارچه ها و بهترین کیفیت دوخت اجرا میشه، مهمه که برای چه موقعیتی هست؟ 👩‍🎨
قراره سر کار پوشیده بشه؟
یه مهمونی عصرونه؟
یه مراسم رسمی؟
یا کجا؟
هر کدوم از این ها به اضافه خیلی موقعیت های دیگه، لباس مخصوص به خودش رو داره.

 

طراحی لباس بر روی کاغذ | رمافشن

 

 

مرحله جذاب طراحی

 

 

توی این مرحله، طراحی لباس ها با نظارت خودم و همکاری تعدادی از همکاران طراح عزیز رما انجام میشه. 👩‍🎨✂
چقدر با طراحی آشنا هستی؟ طرح مد نظر رو روی کاغذ می کشیم، با جزئیات کامل به شکلی که گویا داریم تن یه مانکن زنده طرح رو می بینیم. البته طراحی گاهی با دست انجام میشه و گاهی به صورت دیجیتال و با نرم افزارها.
خلاصه این یه کار حرفه ای هست که خلاقیت و توجه زیادی هم میخاد. دیدی یه وقتی یه لباس رو میبینی میگی این مال خودم؟ یکی از دلایل اصلیش همینه که لباس طراحی جذابی داره و البته با سلیقه تو هم هماهنگه.

PicsArt 03 01 01 After
IMG 20210131 085944 629 Before

مرحله سوم، الگوسازی و برش هست

 

خب طرح جذابمون مشخص شده، جزئیاتش هم معلومه، حالا پارچه مناسب رو انتخاب کرده و الگوی کار رو روی کاغذ و یا با نرم افزار آماده می کنیم.  الگوها روی پارچه پیاده شده و برش میخوره. این مرحله هم خودش تخصص مهمی هست.🪡

پیش اومده ببینی یه نفر لباسش توی تنش خوب نمی ایسته، مثلا خط اتوی شلوار به جای این که دقیقا روی پا قرار بگیره به سمت بغل پا میره؟ این اشکال و اشکالات مشابه به  الگو و برش  بستگی داره. یه لباس با هر طرح و پارچه ای، حتی بهترین ها، اگه خوب برش نخوره، نتیجه جالبی نمیتونه داشته باشه.
این مرحله هم با نظارت کامل خودم انجام میشه.✂

 

نوبت دوخت نمونه اولیه هست

 

تمام مراحل قبلی با علاقه و دقت پیش میره اما با این حال من دوست دارم اولین نمونه دوخته بشه، یه بار دیگه کامل همه چیز رو چک کنم و بعد سفارش های شما رو آماده کنیم. کاری که کیفیت بالایی داشته بشه، زیبا باشه و البته با مقرون به صرفه ترین قیمت در اختیار شما قرار بگیره. دوخت کارها توسط همکاران عزیز خیاط مون و با نظارت خودم انجام میشه.

دوخت نهایی✂:

 

با توجه به مرحله قبلی، این مرحله با دقت بیشتر آماده میشه. اینجا همون جایی هست که من مطمئنم کارم بدون هیچ عیب و نقص کوچکی، میتونه بیاد و بشه مال تو.

مراحلی که خوندید مربوط به آماده سازی کارها هست. بعد از اون، کارها عکاسی شده و روی سایت بارگذاری میشه تا شما بتونید انتخاب کنید و سفارش بدید.
راستی میدونستی که ما ارسال رایگان داریم؟

لباس مخصوص تو:

 

موضوع مهمی دیگه ای که وجود داره اینه که شما می تونید سفارش مخصوص به خودتون رو داشته باشین یعنی چی؟

لباسهای رما به تعداد محدود، به صورت مزونی و خیلی با کیفیت، تمام مراحل رو پشت سر میذارن و در نهایت دوخته می شن. با این همه شاید تو به یه موضوع دیگه ای هم فکر کنی! می دونم، می دونم موضوع مهمیه.

چطوری به رما اعتماد کنیم؟
چطوری به رما اعتماد کنیم؟

 

راستش رو بخوای خودم قبل از این که طراح لباس بشم، خیلی سر این موضوع حرص خوردم! موضوع مهمی به نام پیدا نکردن لباس مورد علاقه بین کارهای موجود. خب راه حلش این بود که طرح مد نظر خودم رو سفارش بدم و برام آماده کنن. به همین سادگی. البته گفتن این جمله ساده ست اما عملی کردن اون کار هر مجموعه ای نیست.

دلم میخواد رما جایی باشه که با خیال راحت سفارش VIP بدی و همون رو تحویل بگیری. میشه گفت دلم نمیخواد کسی سر این موضوع حرص بخوره!  پس همه مقدماتش رو از همون ابتدای کار فراهم کردیم تا بتونی با خیال راحت سفارش مخصوص به خودت رو بدی.

ما می تونیم بیایم پیش شما و سایز لباس تون رو مشخص کنیم یا این که با استانداردها و قوانینی که تو این زمینه وجود داره کمکت کنیم خودت سایزت رو مشخص کنی، بهمون بگی و لباس رو بر اساس سایز خودت اماده کنیم.

 

تغییرات جزئی روی طرح های موجود:

 

پیش بینی کردیم که ممکنه یکی از طرح های موجود رو دوست داشته باشی اما بخوای قدش یه کم بلندتر بشه، کوتاه تر بشه یا ممکنه هر تغییر دیگه ای توی ذهنت باشه. البته تغییرات جزئی منظورمه. این امکان رو هم در اختیارت قرار دادیم که لباس هر چه بیشتر، نزدیک بشه به اونی که میخوای.

تجربه چندین ساله من میگه مخاطبانم همیشه یه چالش بزرگ دیگه هم دارن. خیلیاتون از من میپرسین قبل از این که سفارش اختصاصی خودم رو بدم از کجا مطمئن بشم که بر اساس یه سری استانداردها انتخابم درسته؟ میشه که هم سلیقه خودم اعمال بشه هم لباسم حرفه ای باشه؟ مثلا چی کار باید کرد که من مانتوی رسمی رو هم دوس داشته باشم و فکر نکنم که برای موقعیت مجبورم بپوشمش؟

مشاوره برای انتخاب لباس رمافشن
مشاوره برای انتخاب لباس رمافشن

مشاوره رایگان برای انتخاب لباس مناسب:

 

موضوع، خیلی پر اهمیت تر از اونه که توی این نوشته بتونم به شکل کامل بازش کنم اما سعی میکنم با زبان ساده یه توضیح کوتاه براش بگم.

استایل هرآدمی از نظر پوشش، میتونه با همه آدما متفاوت باشه. تو برای این که لباس مناسب موقعیت بپوشی مجبور نیستی یه سری طرح از پیش تعریف شده رو انتخاب کنی. میشه توی یک موقعیت، لباسی پوشید که هم دوسش داشته باشی، هم پیام مد نظرت رو به مخاطب انتقال بده و هم از دید یک آدم متخصص تو زمینه استایلینگ، لباس مناسبی برای اون موقعیت باشه.
اینجا پای یه دانش مهم و اثرگذار به نام پرسونال استایلینگ درمیون هست، از علاقه های مهم خودم.

مشاوره های رایگان رما در حین ثبت سفارش شما، برای همین موضوع هست. کمکت میکنم استایل مناسب خودت رو داشته باشی.

 

با کلیک بر روی تماس با ما   با خیال راحت میتونی با ما در ارتباط باشی. مراقب خودت باش و زیبا بپوش. 😍

امتیاز دهید !