[vc_row][vc_column][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h1|text_align:right”][vc_tta_accordion style=”modern” color=”vista-blue” c_align=”center” active_section=”” collapsible_all=”true”][vc_tta_section i_icon_fontawesome=”fas fa-edit” add_icon=”true” title=”مشاهده راهنمای خرید گوشواره” tab_id=”content”][vc_column_text]اگر به دنبال چیز کوچک و جدیدی برای کامل کردن زیبایی ظاهری خود هستید، در این جا دلایل مختلفی برای پوشیدن گوشواره و نحوه انتخاب صحیح آن را برای شما تهیه کرده ایم. همان طور که بعدا هم خواهیم گفت، گوشواره چرم در میان گوشواره ها انتخاب مناسبی است، چرا که این گوشواره ها که در میان مدل های گوشواره ها مدل های نسبتا جدیدتری محسوب می شوند، سادگی، ظرافت و جذابیت را همزمان با هم دارند که این موضوع آن ها را به شدت دوست داشتنی کرده است.

اما خب در حقیقت خودِ گوشواره (در هر جنس و نوع و مدلی) یکی از پرطرفدارترین زیور آلات بین مردم است و استفاده از آن باعث زیبایی افراد و همچنین افزایش اعتماد به نفس آنان می شود که موجب می گردد ظاهرشان خیلی بیشتر از قبل به چشم بیاید. با کمک گوشواره ها می توان بر لباس، رنگ پوست یا شکل صورت خود تأکید کرد. آن ها همچنین شما را قابل توجه تر و رساتر می کنند. گوشواره ها می توانند یک زن را جذاب یا حتی ولخرج جلوه دهند.

گوشواره ها از انواع مختلف مواد ساخته می شوند، از فلزات گران بها و جواهرات و چرم گرفته تا پلاستیک، پارچه، و فلزات ارزان تر. انواع مختلفی از گوشواره ها نیز وجود دارند: گوشواره های میخی، پیچی، آویزان، و گوشواره هایی که در شکل ها و اندازه های غیرعادی ساخته می شوند.

 

تاریخچه گوشواره

گوشواره در اصل اکسسوری زنانه نبود، بلکه اکسسوری مردانه بود. آن ها اولین بار بیش از ۷ هزار سال پیش در آسیا ساخته و استفاده می شدند. برای مصریان باستان و آشوریان گوشواره به عنوان نماد طبقه اجتماعی بالاتر کاربرد داشت، در حالی که در روم و یونان باستان برعکس بود و فقط بردگان می توانستند گوشواره بپوشند.

با گذشت زمان ، برخی از زنان تصمیم گرفتند که این اکسسوری را بپوشند، اما سپس با مروارید ساخته شد و نشان دهنده درآمد خوب بود، بنابراین کلاس اجتماعی بالاتری داشت. در کشورهای سنتی شرق مانند چین و هند، گوشواره های ساخته شده از طلا و نقره با سنگ های قیمتی طبیعی مانند توپاز، یاقوت، زمرد و یاقوت کبود رواج داشت.

 

در طول قرون وسطی، گوشواره های مردانه به ویژه در اروپا محبوبیتشان کمتر شد و در اینجا این اکسسوری شروع به تبدیل شدن به یک اکسسوری زنانه کرد. با این حال، در قرن سیزدهم کلیسای کاتولیک سوراخ کردن گوش را ممنوع اعلام کرد. این به دلیل این واقعیت بود که انسان ها اجازه نداشتند بدن های آفریده شده را تغییر دهند.

در این قسمت زمانی فقط دزدها، دزدان دریایی و بادیه نشینان به استفاده از گوشواره ادامه دادند. این گروه ها همگی معانی مختلفی به اکسسوری ها نسبت می دادند. دزدان انزجار خود را از جامعه و تعلق خود به دنیای جنایت نشان دادند. برای دزدان دریایی گوشواره به معنای کشتی اسیر شده بود. بادیه نشین ها گوش پسری را که پس از مرگ دیگری یا تنها فرزند خانواده متولد شده بود سوراخ می کردند.

 

چرا مردم گوشواره می پوشند؟!

قدمت استفاده از گوشواره به صدها سال می رسد ولی افراد در زمان های مختلف به دلایل متفاوتی از گوشواره استفاده می کردند و همچنان هم استفاده می کنند. در ادامه به چند مورد از این دلایل می پردازیم :

 • افزایش زیبایی

گوشواره ها به دلایل بسیار زیادی پوشیده می شوند. اما بیشتر افرادا معمولا از گوشواره استفاده می کنند تا به زیبایی خود بیافزایند. زیبایی یکی از جنبه های مهم هر فردی در نظر گرفته می شود. یک جفت گوشواره مناسب می تواند ظاهر روزمره شما را زیباتر کند. آن ها به راحتی می توانند رنگی را به لباس شما اضافه کنند. شما می توانید با افزودن اکسسوری مناسب، ساده ترین لباس ها را کاملاً خیره کننده جلوه دهید. معمولا انتخاب گوشواره درست همیشه شما را شیک و مطابق مد روز جلوه می دهد. با این حال، مراقب باشید که چه چیزی با شخصیت شما مطابقت دارد، چه چیزی با موهای شما هماهنگ است و چه چیزی برای سن شما مناسب است.

 

 • آیین فرهنگی

به غیر از دلایل زیبایی شناختی گوشواره، آداب و رسوم مذهبی و فرهنگی نیز از جمله دلایلی است که افراد به استفاده از گوشواره روی می آورند. برخی آن را صرفاً به دلایل خرافی می پوشند. برخی دیگر آن را به عنوان بخشی از هنجارهای فرهنگی می پوشند. در برخی فرهنگ ها، آراستن زنان به زیور آلات را ضروری می دانند. در برخی فرهنگ ها از زنان متاهل انتظار می رود که همیشه گوشواره یا جواهرات خاصی بپوشند تا به گونه ای واضح مشخص باشد که “من یک زن متاهل هستم !”

 • باورهای خرافی

در حالی که گوشواره ها تا به امروز به دلایل صرفاً زیبایی شناختی یا فرهنگی استفاده می شدند، قبلاً با برخی از باورهای خرافی نیز مرتبط بودند. تصور می شد که گوشواره ها با ارواح شیطانی و چشمان بد مرتبط هستند. گاهی هم گوشواره ها به عنوان یک طلسم خوش شانسی در نظر گرفته می شدند که به طور بالقوه می توانست ملوانان را از غرق شدن نجات دهد.

 • نماد وضعیت

در برخی کشورها گوشواره ها توسط زنان به عنوان نماد وضعیت اجتماعی و اقتصادی شان استفاده می شود. به خصوص گوشواره های طلا یا الماس توسط خانم هایی با لباس های خاص استفاده می شود که نشان می دهد این زنان به طبقه خاصی تعلق دارند. این گوشواره های طلا و الماس گرانبها قدرت و استحکامی را به نمایش می گذارند که به جایگاه آن افراد اشاره دارد. همچنین، مروارید نماد یک موقعیت اجتماعی بالا است. مروارید اغلب توسط ملکه هایی که یک سرزمین را اداره می کردند استفاده می شد و همچنان هم کاربرد دارد. بدین ترتیب گوشواره های مروارید نمادی از ثروت و نگرش باکلاس دارنده آن هستند.

 

 • دلایل مذهبی

برخی ادیان نیز پوشیدن زیور آلات را تشویق می کنند. به خصوص زیور آلات طلا مانند گوشواره طلا یک زن را مشخص می کند. آنها به شخصیت او جذابیت می بخشند و همچنین به عنوان نمادی از قدرت و زنانگی در نظر گرفته می شوند.

 

نحوه انتخاب گوشواره مناسب

همانطور که پیش تر نیز گفتیم، گوشواره ها می توانند تصویر شما را به طور کامل تغییر دهند و شما با کمک آن ها می توانید بر لباس، رنگ پوست یا شکل و فرم صورتتان تأکید کنید. به همین دلیل مهم است که با رعایت برخی از نکات زیر گوشواره خود را با دقت انتخاب و خریداری کنید:

 • گوشواره های آویزان و بلند صورت و گردن را از نظر بصری طویل تر جلوه می دهند. این نوع گوشواره را خانم هایی با صورت گرد و گردن کوتاه تر باید استفاده کنند.
 • گوشواره های زاویه دار باعث می شود که ویژگی های صورت برجسته تر و قابل توجه تر به نظر برسند. در حقیقت این خطوط تیز این گوشواره ها هستند که باعث می شود که ویژگی های صورت واضح تر شود.
 • صورت بسیار زاویه دار را می توان با استفاده از گوشواره های گرد یا بیضی متعادل تر کرد.
 • گوشواره های گرد کوچک و شسته و رفته با صورت های کشیده به بهترین شکل تنظیم و هماهنگ می شوند.
 • خانم هایی که صورت مربعی دارند بهتر است از گوشواره های ظریف و بلند استفاده کنند.
 • گوشواره های بیش از حد بزرگ توجه بیش از حدی را به فرم صورت جلب می کنند، بنابراین می توانند توسط خانم هایی که دارای ویژگی های صورت کوچکتری هستند، استفاده شوند. گوشواره های بزرگتر باعث می شود که یک زن برجسته تر و جسورتر به نظر برسد. همانطور که گفته شد، مهم است که به یاد داشته باشید که نیازی به پوشیدن یک جواهر بزرگ اضافی (گردنبند، انگشتر و … ) نیست، چرا که در این صورت ظاهرتان اغراق آمیز به نظر می رسد.
 • خانم های جوان تر می توانند با اطمینان از هر جواهری استفاده کنند: گوشواره های آویزان به سبک شرقی، یا گوشواره های چرمی جذاب. در حالی که برای زنان بالغ انتخاب گوشواره های ساخته شده از فلز گرانبها با سنگ های قیمتی مناسب تر است. گرچه حتی خانم های بزرگتر هم می توانند با انتخاب درست گوشواره های چرمی، سادگی و در عین حال زیبایی را به ظاهر خود اضافه کنند.

 

گوشواره چرمی

انتخاب گوشواره کار چندان سختی نیست اما شما با در نظر گرفتن بعضی نکات مثل رنگ پوست و موی تان، مدل و فرم صورتتان، اندازه موها و … می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید که هم گوشواره شما به چشم بیاید و هم زیبایی و جذابیت لباس های شما چند برابر گردد.

در میان انواع مدل های گوشواره ما به شما گوشواره های چرمی را پیشنهاد می دهیم. مطمئن باشید که با انتخاب این گوشواره ها پشیمان نخواهید شد. می دانید که جنس چرم به دلیل سادگی و دوامش چقدر محبوب و دوست داشتنی است. اگر شما یک اکسسوری چرمی دیگر مانند دستبند چرم و یا گردنبند چرم داشته باشید، داشتن گوشواره چرمی در کالکشن اجناس چرمی شما به نوعی ضروری است.

 

گوشواره چرمی در ابعاد و سایز های متفاوت و مدل های قشنگ و متنوعی ساخته می شوند که شما می توانید با تهیه آن ها ست چرمی خود  را کامل کنید و یا اگر هنوز دست به خرید اکسسوری چرمی نزده اید، گوشواره های چرمی می توانند شروع خوبی برای شما باشند؛ چرا که داشتن زیورآلاتی که چرم هم در آنان به کار رفته در عین سادگی به قدری جذاب هستند که داشتن آن ها برای هر کسی توصیه می شود. شما گوشواره های چرمی را در رنگ ها و طرح های مختلف و متنوعی می توانید از مجموعه ما  تهیه کنید که مطابق با سلیقه شما و لباس هایی که دارید، باشد. این گوشواره ها به دلیل سادگی مورد پسند اکثر افراد هستند. کافی است در نظر بگیرید چقدر قیمت خوب و منطقی این گوشواره ها، این اکسسوری های جذاب و دوست داشتنی را برای دادن هدیه به یک فرد عزیز تبدیل به گزینه ی مناسبی می کند.

چه اینکه برای خودتان خریده باشید و چه اینکه به عنوان هدیه برای دیگری تهیه کرده باشید، با اندکی مراقبت می توانید برای مدت ها از این گوشواره استفاده کنید و لذت ببرید.[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

امتیاز دهید !