راهنمای ست کردن شال با مانتو

رنگ پوست و انتخاب شال

رنگ پوست و انتخاب شال


ممکن است بسیار پیش آمده باشد که با ذوق و شوق فراوان یک لباس را خریداری نموده‌اید، اما بعد از خرید به این اضطراب دچار شده باشید که حال چگونه آن را ست کنم؟ و یا چه ترکیب رنگی برای این کار مناسب‌تر خواهد بود؟ این مسئله در مورد خرید شال بیشتر فراگیر بوده و معمولا پس از تصمیم به خرید و عملی کردن آن به این نکات توجه می‌نماییم. همین گونه نیز هیجان اولیه هم از بین رفته و شال را پس از خرید در گوشه‌ای از کمد رها می‌کنیم. برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، باید دقت نظر خوبی در بخش شیوه‌های ست شال با مانتو داشته باشید.

توجه به رنگ‌های هر بخش از پوشش، دقت در هارمونی آن‌ها، همخوانی جنس‌ها، متناسب بودن طرح‌های کار شده و شکل و مدل کار قسمت‌هایی است که می‌تواند در استایل نهایی بسیار اثر گذار باشد. از این رو اگر به دنبال دریافت نکات و راهنمایی‌هایی اساسی در این باره هستید، با ما همراه باشید.

ست شال با مانتو
ست شال با مانتو

قوانین مهم در ست کردن شال با مانتو

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در استایل بانوان کشور ما، پوشش قسمت سر است. این بخش می‌تواند اثر بسیار زیادی بر کل لباس‌ها داشته و فرد را شیک پوش‌تر نشان دهد و یا در طرف دیگر اگر به درستی انتخاب نگردد، نشانگر بی‌سلیقگی و کم توجهی شخص باشد. به همین خاطر است که خانم‌ها در این بخش حساسیت زیادی از خود نشان می‌دهند و همواره به دنبال بهترین انتخاب‌ها در این زمینه هستند.

برای داشتن یک ست شال با مانتو اصولی و زیبا موارد بسیاری مانند: جنس شال، بلندی و کوتاهی، ضخامت، مدل لباس و خصوصا یقه آن حائز اهمیت می‎گردد. از این رو دقت در تمامی موارد اهمیت یافته و می‌تواند موجب تغییر در نتیجه کار شود. بنابراین، ایده پردازان در صنعت مد و فشن و افرادی که در این زمینه تخصص دارند؛ نکات طلایی را به جهت راهنمایی در این زمینه بیان نموده‌اند.

 

ست کردن شال با مانتو
ست کردن شال با مانتو

تاثیر مدل مانتو در انتخاب شال مناسب

پوشش هر بخش باید با قسمت‌های دیگر هماهنگ بوده و با یکدیگر در تضاد و تداخل نباشند. از این رو است که برای انتخاب شال مناسب، دقت در مدل لباس اهمیت زیادی می‌یابد. برای نمونه زمانی که یقه لباس از جمله بخش‌های مهم در کل استایل باشد، نباید با شالی بلند آن را پوشاند.

یا در جایی که طرح گزینش شده برای مانتو از نوع کلاسیک می‌باشد، انتخاب یک طرح سنتی برای پوشش سر اصلا درست نخواهد بود. توجه به این مسائل در نتیجه نهایی بسیار اثر گذار است و می‌تواند به کلی استایل را متحول سازد.

برای اینکه ست شال با مانتو به درستی گزینش شود، بهتر است از دانش متخصصان این امر بهره برد. می‌توان از همان ابتدا، یک تیم حرفه‌ای را کنار خود داشت. مجموعه رما فشن این امکان را برای افرادی که به استایل و شیک پوش بودن خود اهمیت می‌دهند، فراهم آورده است. با دریافت راهنمایی‌ها و نکان در این تیم، می‌توان بهترین استایل‌ها و محصولات را به دست آورد.

ست شال با مانتو مجلسی
ست شال با مانتو مجلسی

تناسب رنگ در ست کردن شال و مانتو

موضوع مهم دیگر، توجه به ترکیب رنگ‌ها در این بخش است. اگر از دانش لازم در این زمینه برخوردار نیستید بهتر است که حتما از افراد مطلع و متخصص مشورت و راهنمایی بگیرید تا به نتایج دلخواه دست یابید. در هنرهای تجسمی چرخه‌ای وجود دارد که رنگ‌ها در آن وجود دارند. می‌توان از طریق آن، هم خانواده‌ها، مکمل‌ها و متضادها را شناخت.

در برخی موارد بهتر است که موارد انتخابی مکمل بوده تا ترکیب چشم نوازتری به وجود آید. در بعضی مواقع تضاد جذابیت بیشتری را به استایل شما می‌بخشد. در ادامه به بخشی از رنگ‌ها و هارمونی‌های مناسب آن در ست شال با مانتو اشاره می‌گردد:

ست کردن شال با مانتو سفید رنگ:

در این بخش محدوده بسیاری از انتخاب‌ها در اختیار شما است. چرا که رنگ پایه، خنثی می‌باشد و می‌تواند به راحتی با دیگر گزینه‌ها ترکیب زیبایی را تشکیل دهد. البته کرمی را باید از این چرخه خارج نمود. مواردی که در این بخش اولیت دارند، ترکیب‌های روشن می‌باشند.

ست شال با مانتو سفید
ست شال با مانتو سفید

ست کردن شال با مانتو مشکی:

مورد فوق این روزها به یکی از رنگ‌ های پرطرفدار تبدیل شده است. اما در انتخاب مکمل مناسبش بهتر است گزینه‌هایی بر خلافش را استفاده کرد. رنگ‌های شاد و روشن جلو و زیبایی خاصی را به استایل شما می‌بخشند. در مرحله بعد می‌توان از شال‌های خنثی مانند سفید نیز بهره گرفت.

 

ست شال با مانتو مشکی
ست شال با مانتو مشکی

شال متناسب با رنگ پوست

در این مورد خاص بهترین انتخاب همواره تضاد است. رنگ‌هایی را برای این کار گزینش کنید که برخلاف پوستتان می‌باشد. این گونه چهره از حالت یکنواختی خارج شده و شادابی خاصی پیدا می‌نماید. اگر پوست روشن بوده اولویت اول برای این دسته، مواردی است که به سمت تیرگی سوق دارند.

در حالت مقابل نیز برای پوست‌های تیره، پیشنهاد اول استفاده از شال‌هایی است که روشن بوده و طراوات زیادی دارد. در این حالت به بهترین ست شال با مانتو خواهید رسید که با پوست هم هارمونی درستی را برقرار نموده است. این موارد و نکات ظریف بسیار دیگری وجود دارد که تیم رما فشن به همگی آن‌ها توجه کافی نموده است و محصولات خود را بر طبق آن‌ها خلق می‌نماید. ضمن اینکه پیش از آن هم مشاوران متخصص در این زمینه جهت ارائه مشاوره حضور دارند.

 

رنگ پوست و انتخاب شال
رنگ پوست و انتخاب شال

نکات اساسی در ست کردن شال و مانتو

به غیر از موارد گفته شده تا به اینجا، نکات دیگری نیز وجود دارد که برای رسیدن به استایلی دقیق باید مورد توجه قرار داد. مسائلی مانند: طرحدار یا ساده بودن، نوع جنس در هر بخش و مواردی از این قبیل که در ادامه به چند گزینه مهم اشاره می‌گردد:
• همواره در آیتم‌های انتخابی در صورتی که یک مورد دارای طرح بود، بهتر است بخش دیگر ساده و تک رنگ باشد.
• میزان سایز لباس مانند گشادی، تنگی، کوتاهی و بلندی در انتخاب سایز شال متناسب بسیار اهمیت دارد.
• اگر از آن دسته افرادی هستید که تمایلی به استفاده از رنگ و نقش و نگارها در استایل خود نبوده و همواره ساده پسند هستید؛ بهتر است به جزئیات دقت بیشتری نمایید.

برای نمونه جهت ست شال با مانتو می‌توان جنس هر دو را از یک مورد انتخاب کرد و یا ظریف کاری‌های موجود در مانتو را به بخش‌هایی از شال نیز تعمیم داد.

 

امتیاز دهید !

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *