آنچه باید قبل از خرید بدلیجات بدانید

بدلیجات

بدلیجات


اگر در چند سال قبل، شخصی یک تکه بدلی به‌عنوان انگشتر و یا دستبند را مورداستفاده قرار می‌داد، قطعا جنبه زیبایی نداشت و چه‌بسا موردتمسخر افراد موجود در اطراف خود قرار می‌گرفت. اما در سال‌های اخیر و آگاهی مردم از اینکه هر شخص، سلیقه و انتخابی دارد، این نوع اکسسوری‌ها که به بدلیجات معروف هستند، به تزئینات ثابت بانوان تبدیل شده اند. تا هر زمان از روز که اراده کنند، ست موردعلاقه خود را با لباس و یا حتی کیف هماهنگ کرده و لذت و اعتماد بنفس خاصی از این ماجرا داشته باشند. البته اینکه قیمت طلا و نقره بالارفته است نیز در این میان بی‌تاثیر نیست.

بدلیجات
طرح و رنگ های گوناگون

معرفی انواع بدلیجات روز

در طراحی و ساخت این نوع اکسسوری از فلزهای مختلفی استفاده می‌شود که هر یک ویژگی‌ها و خصوصیاتی دارند. به‌عنوان مثال برخی از متریال‌ها برای ساخت انگشتر بدل مناسب هستند و برخی دیگر نیز در طراحی و ساخت گردنبند مورداستفاده قرار می‌گیرند. در حالت کلی بدلیجات از فلز مختلف مانند مس، تیتانیوم، رادیوم و استیل ساخته می‌شوند که البته اگر در ساخت آن‌ها از ظرافت خاصی بهره برده شود حتی ممکن است از نقره هم زیباتر باشند.
ذکر این نکته ضروری است که فلزهای ذکر شده برای بدلیجات، نباید از یک نوع و به‌صورت خالص استفاده شود، زیرا در این روش، ممکن است انگشتر و یا دستبند بدل، زیبایی و درخشندگی خاصی نداشته باشد. علاوه بر درخشندگی، مقاومت بدلیجاتی که از مواد خالص ذکرشده استفاده می‌کنند نیز بسیار پائین است.
روش‌های افزایش طول عمر بدلیجات
روکش‌های مناسبی که به بدلیجات داده می‌شود، مقاومت آن‌ها را تا حدود بسیار زیادی بالا می‌برد. این روکش‌ها علاوه بر حفظ درخشندگی ، باعث افزایش طول عمر آن‌ها نیز خواهند شد. روکش‌ها معمولا از جنس آب نقره و تیتانیوم هستند که هیچ‌گونه حساسیت‌زایی نیز برای فرد ایجاد نمی‌کنند. درجه مواد آب نقره و روکش‌های دیگر نیز متفاوت است.
این درجه‌بندی از دستبند به انگشتر متفاوت است. تفاوت در اجزا و اکسسوری‌های دیگر هم وجود دارد. استیل یک فلز بسیار مرغوب در تولید بدلیجات است که معایب زنگ‌خوردگی و تغییر رنگ را نیز کاهش می‌دهد. رادیوم نیز یک روکش محافظ پوست در برابر انواع آلرژی‌ها است.

• بهره‌گیری از آب طلا

گاهی اوقات برای افزایش طول عمر بدلیجات از آب طلا بر روی آن‌ها استفاده می‌شود که ممکن است قیمت بدل را بالاتر ببرد. انواع بدلیجات روز نیز از این نوع بدلیجات هستند. درخشندگی طلا زمانی که بر روی انگشتر و یا دستبندی ظاهر می‌شود جذابیت آن را دوچندان خواهد کرد.

• استفاده از آب نقره

علاوه بر آب طلا، گاهی از آب نقره نیز برای این کار استفاده می‌شود که بسیاری از بدلیجات رنگ زرد از این نوع آبکاری استفاده کرده‌اند.

• کاربرد تیتانیوم برای بدلیجات

تیتانیوم یک فلز سفید رنگ است که کیفیت آن از نقره کمی بیشتر است. البته بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که بدلیجات آبکاری شده با تیتانیوم، ممکن است پس از مدتی به‌واسطه تماس با پوست و عرق انسان رنگ طبیعی خود را از دست داده و سیاه شوند.

• کاربرد رادیوم

استفاده از رادیوم بهتر از تیتانیوم و نقره است. زیرا استفاده از روکش نازکی از این عنصر نیز می‌تواند عمر بدلیجات را افزایش دهد. قابلیت دوستی با پوست در نوع رادیوم بسیار بالاست. البته قیمت این نوع بدلیجات نسبت به دو نوع دیگر کمی بالاتر است. اگر از گردنبند با روکش تیتانیوم استفاده کنید مردم احساس خواهند کرد که ست طلای سفید به گردن دارید.

• استیل، مناسب برای بدلیجات

استیل یک نوع فولاد ضدزنگ است و همین قابلیت کاربردی آن، باعث می‌شود که در این صنعت  از آن استفاده شود. نیکل، آهن و کروم مواد اصلی استیل هستند. علاوه بر انواع اکسسوری‌ها از استیل در حرفه پزشکی نیز به‌فراوانی استفاده می‌شود. دوام و زیبایی استیل بسیار تحسین‌برانگیز است. عدم لکه‌دارش شدن و پوسیدگی از قابلیت‌های مثبت استیل است.
اگر پوست بسیار حساسی دارید، پیشنهاد می‌شود که از انواعی با روکش استیل بهره‌مند شوید تا علاوه بر اینکه اکسسوری موردعلاقه خود را استفاده می‌کنید، هیچ‌گونه حساسیت و اذیتی هم تجربه نکنید.

بدلیجات
انواع بدلیجات

انواع بدلیجات شبیه طلا

اگر برای یکبار هم که شده هوس استفاده از بدلیجات سبک طلا را نموده‌اید، بهتر است همین عنوان را در گوگل سرچ کنید، متوجه خواهید شد که شما تنها نیستید و افراد زیادی وجود دارند که به خرید بدلیجات طرح طلا علاقه شدیدی دارند. این علاقه با استفاده از این نوع خرید که دقیقا مانند طلا هستند، به راحتی  پوشش داده می‌شود البته قیمت کم و کیفیت مطلوب از ویژگی‌های این نوع طلا مانند است.
افراد باید کارشناس طلا باشند تا تمایز بین این بدلیجات را با طلای اصل تشخیص دهند، پس شما با خیال راحت می‌توانید، بدلیجات طرح طلا را تهیه کرده و مورداستفاده قرار دهید.

اتفاقا در حال حاضر و باتوجه به قیمت سرسام‌آور طلا در بازار، این نوع خرید بسیار عاقلانه و منطقی خواهد بود. حتی طرح طلا به نوعی از اقلام مورد استفاده روز تبدیل شده‌اند که افراد انواع مختلف آن را با قیمت‌های مناسب خریداری کرده و مورداستفاده قرار می‌دهند. البته در حالت کلی این بدلیجات شبیه طلا همان نوع آبکاری شده با آب طلا هم می‌توانند باشند.

بدلیجات
بدلیجات طرح طلا

انواع بدلیجات رنگ ثابت

در حقیقت می‌توان گفت که هیچ فروشنده‌ای نمی‌تواند چنین ادعایی داشته باشد. همان‌طور که مشخص است عنوان “بدلیجات” به این معناست که این نوع اقلام و محصولات بالاخره بعد از مدتی رنگ ودرخشندگی خود را از دست می‌دهند و ممکن است دیگر قابل‌استفاده نباشند.

حال این چند مدت ۱ سال باشد یا چندسال، به‌هرحال باتوجه به روکش خاص خود از آبکاری طلا، نقره، تیتانیوم، رادیوم و استیل می‌توانند طول عمر متفاوتی داشته باشند. به‌عبارتی می‌توان گفت این نوع اکسسوری، مانند طلا بدون تاریخ انقضاء نیستند، بلکه محدوده زمانی مشخصی برای از دست دادن کیفیت خود دارند که باید به این نکته دقت و توجه داشته باشید.

بدلیجات
بدلیجات زنانه

جمع‌بندی

هدف مجموعه رمافشن در این مقاله بیان نکات مهم در خصوص بدلیجات بود و این مجموعه صداقت این را داشت که به مخاطبان و یاران همیشگی خود این پیام را بدهد که در هنگام خرید، موضوع ذکر شده در موارد بالا دقت کافی داشته باشند.
البته خرید این نوع اکسسوری در طرح‌ ها و انواع مختلف و باکیفیتی در این مجموعه ارائه می‌شود که در ساخت و طراحی آن‌ها از مواد مرغوب و متریال‌های بادوام استفاده شده است تا شما عزیزان بتوانید با خرید آن، زیبایی خاصی به خود هدیه داده و از انواع مختلف آن بهره‌مند شوید.

امتیاز دهید !

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *