راهنمای خرید لباس مجلسی کوتاه

راهنمای خرید لباس مجلسی کوتاه

راهنمای خرید لباس مجلسی کوتاه


در ابتدای متن لازم است بگوییم زیبایی لباس مجلسی‌ای که انتخاب کرده اید بپوشید به میزان زیادی به استایل شخصی و فرم بدن شما بستگی دارد و تنوع زیادی هم در لباس‌های مجلسی وجود دارد که می‌تواند خرید لباس‌ مناسب را تبدیل به کاری سخت و گیج کننده بکند. اما در نهایت شما می‌توانید هر لباسی را که می‌خواهید برای جشن یا مراسمی که در پیش رو دارید بپوشید که این موضوع هم شامل لباس‌های مجلسی کوتاه است و هم لباس‌های مجلسی بلند! هر دو نوع لباس می‌توانند انتخاب‌های فوق العاده ای باشند، اما چرا ما لباس‌های مجلسی کوتاه را به شما پیشنهاد می‌دهیم؟!راهنمای خرید لباس مجلسی کوتاه به شما چه کمکی کی می کند؟ با رمافشن همراه باشید.

راهنمای خرید لباس مجلسی کوتاه
راهنمای خرید لباس مجلسی کوتاه

برتری لباس مجلسی کوتاه نسبت به لباس مجلسی بلند

لباس های کوتاه سبک‌تر و راحت‌تر هستند و زیادی در دست و پای شما نمی‌آیند دچار سختی حرکت که بعضی لباس‌های بلند برایتان به وجود می‌آورند نخواهید شد. یا حتی لازم نیست نگران کشیده شدن لباستان روی زمین باشید و این موضوع حرکت و رقصیدن را هم آسان‌تر می‌کند. این مدل‌ها معمولاً نسبت به لباس‌های بلندتر ارزان‌تر هستند و اغلب، می‌توانید آن‌ها را دوباره در رویدادهای آینده بپوشید.
حالا که تصمیم گرفتید لباس مجلسی کوتاه را انتخاب کنید، ممکن است این سوال در ذهنتان شکل بگیرد که چگونه می‌خواهید به دنبال لباس مجلسی کوتاه شیک و زیبا بگردید و تشخیص دهید که آیا انتخاب مناسبی برای شما هست یا نه؟!

راهنمای خرید لباس مجلسی کوتاه
راهنمای خرید لباس مجلسی کوتاه

انتخاب و راهنمای خرید لباس مجلسی کوتاه

در اینجا ما چندین نکته را برای شما آورده ایم که به شما کمک می‌کند لباس مجلسی مناسب را برای مهمانی‌ای که در پیش دارید، پیدا کنید.
• ابتدا فرم بدن خود را ارزیابی کنید.
این عامل اصلی در پیدا کردن لباس مجلسی‌ایست که برای شما عالی به نظر بیاید. برای بهترین انتخاب، همیشه باید لباس مجلسی‌ای را انتخاب کنید که بهترین ویژگی‌های شما را در عین پنهان کردن جنبه‌های نامطلوب فرم بدنتان، بیشتر جلوه دهد. برای پیدا کردن لباس مجلسی متناسب با فرم بدنتان، ابتدا باید فرم بدن خود را تشخیص دهدی. به طور خلاصه می‌توان گفت که اکثر زنان در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرند:
۱) سیبی شکل: فرمی که شانه‌ها و بالاتنه پهن‌تر از باسن و پاها است.
۲) گلابی شکل: فرمی که نیمه پایینی بدن بیشتر از نیمه بالایی است.
۳) ساعت شنی: فرمی که نیمه بالایی بدن و باسن از نظر تناسب مشابه هستند و کمر کاملا باریک است.
۴) مستطیل: فرمی که بطور کلی انحنای کمی در بدن وجود دارد یا اصلاً قابل توجه نیست و معمولا باریک در نظر گرفته می‌شوند.
۵) ریزه اندام: فرمی که قد کلی کمتر از ۴/۵ اینچ است .

راهنمای خرید لباس مجلسی کوتاه
راهنمای خرید لباس مجلسی کوتاه

راهنمای خرید لباس مجلسی کوتاه برای تیپ‌های مختلف بدن چگونه است؟

سیبی شکل – لباس هایی که دارای کمر امپراطوری هستند به جلب توجه به بالاتنه و ایجاد تعادل کمک می‌کنند. لباس‌های A-line نیز برای بدن‌های سیبی شکل خیره‌کننده به نظر می‌رسند. لباس‌هایی که طرحی با حریر روی کمر دارند هم می‌توانند به ایجاد ظاهری باریک‌تر کمک کنند.
گلابی – با اضافه کردن تاکید به بالاتنه در یک لباس یقه باز و یا بالاتنه بدون بند، می‌توانید تعادل ایجاد کنید. لباس های A-line نیز در این فرم بدن فوق العاده به نظر می‌رسند.
ساعت شنی – لباس‌هایی با یقه‌های V یا باز یا لباس‌هایی که در جلو بدن بندی می‌خورد و بسته می‌شوند.
باریک(مستطیل) – طیف لباس‌های متناسب در این تیپ بدنی وسیع به نظر می‌رسد. مثلا لباس‌های دارای کمر امپراطوری، یقه‌های نامتقارن، لباس‌های دارای کمربند‌های بزرگ. درواقع هر لباسی که تاکیدی در بالاتنه یا پایین تنه داشته باشد می‌تواند به تیپ اندام باریک بُعدی اضافه کند.
ریزه اندام – بطور کلی همه مدل لباس مجلسی کوتاه می‌تواند مناسب این تیپ بدنی باشد. به طور مشابه، لباس‌های باریک با طرح‌های عمودی یا یقه‌های بلند نیز به ایجاد طول وبلند تر نشان دادن قد فرد کمک می‌کنند.
با انتخاب مدل لباسی که فرم بدن شما را برجسته می‌کند، با اعتماد به نفس و جذاب به نظر خواهید رسید.

• به میزان هزینه‌ای برای لباس مجلسی خود در نظر گرفته‌اید، پایبند باشید.
قبل از رفتن به خرید، لازم است که ابتدا حداکثر مبلغی را که می‌توانید برای لباس شب خود خرج کنید، محاسبه کنید. این به شما کمک می‌کند تا انتخاب های خود را محدود کنید و لباس مناسبی را در محدوده مشخص خودتان پیدا کنید و گیج نشوید. قیمت لباس‌ها اغلب بر اساس جزئیاتی که در طراحی لباس، پارچه، تزئینات و مجموعه طراحانی که داشته اند، تعیین می شود. البته خب لباس مجلسی‌های شیک ارزش این را دارند که به علت کیفیت عالی‌شان، بخواهید بیشتر هزینه کنید. به علاوه، این کیفیت عالی تضمین می‌کند که لباستان ماندگاری بیشتری داشته باشد و همیشه شیک و جدید به نظر بیاید.

• اولویت را به لباس های مجموعه های طراحان خوب بدهید.
اگرچه می‌توانید لباس‌های مجلسی ارزان قیمت پیدا کنید، اما با انتخاب آن‌ها کیفیت طراحی‌های عالی و فوق العاده ی لباس‌های گران‌تررا به علت صرفه‌جویی در هزینه از دست خواهید داد و طبیعتا نباید توقع ماندگاری آن کیفیت‌ها را هم داشت. لباس‌ مجلسی‌های طراحی شده توسط افراد حرفه ای و با تجربه اکثرا از نظر ظاهر و کیفیت برتر هستند. آنها دارای تناسب عالی، درزهای منظم و تمیز و یقه‌های زیبا خواهند بود. همچنین بهترین تزئینات را خواهند داشت. بنابراین، قیمت بیشتر آن که مرتبط با طراح فوق العاده آن نیز می‌باشد، منطقی می‌باشد.

• لباس مجلسی را انتخاب کنید که نزدیک به اندازه واقعی خود باشد.
شما باید لباس مجلسی را انتخاب کنید که از نظر اندازه به اندازه واقعی شما نزدیکتر باشد. این بدان معنی است که شما نباید لباس‌هایی را انتخاب کنید که سایز خیلی بزرگ یا خیلی کوچک دارند. هرگز این اشتباه را مرتکب نشوید که یک لباس مجلسی کوچکتر از سایز واقعی خود انتخاب کنید به این امید که قرار است تا زمان پوشیدن آن وزن کم کنید. پس همیشه در هنگام خرید، اندازه واقعی خود را بخرید، و این را بدانید که همیشه می‌توانید پارچه اضافی را هنگام کاهش وزن حذف کنید.

• رنگ ها را هوشمندانه انتخاب کنید.
هنگام انتخاب لباس مجلسی، همیشه این موضوع ایده خوبی است که به رنگ‌هایی توجه کنید که با پوست شما مطابقت دارند. رنگ‌ها نقش مهمی در زیبایی ظاهری شما دارند. با این حال، آنها همچنین قدرت انجام تاثیری مخالف را هم دارند. مثلا چرا باید بخواهید لباسی بپوشید که رنگ پریده یا مریض و بی حال به نظر برسید در حالی که می‌توانید لباسی بپوشید که چشمان شما را برجسته تر می‌کند و پوست شما را درخشان‌تر جلوه می‌دهد؟ این را هنگام خرید حتما به خاطر بسپارید تا بتوانید تمرکز خود را حفظ کنید و حتی اگر لباسی دیدید که رنگی زیبا داشت، ممکن است برای شما مناسب نباشد و برای شما انتخاب مناسبی نباشد. بسیاری از لباس‌ها در بیش از یک رنگ موجود هستند. بنابراین اگر طرح خاصی را دوست دارید، بهتر است به سایررنگ‌های آن مدل هم نگاه کنید. بنابراین، اگر لباسی آن طور که می‌خواهید زیبا به نظر نمی‌رسد، حتما رنگ دیگر همان طرح را امتحان کنید.
در حالی که گزینه‌های شما در مورد رنگ‌های لباس مجلسی تقریباً بی‌پایان هستندما محبوب‌ترین و پر استفاده‌ترین رنگ‌ها را برای شما لیست کرده‌ایم که شاید به انتخاب لباس مجلسی کوتاه مد نظرتان کمک کند.
آبی –آبی برای همه عالی به نظر می‌رسد. اگر به دنبال ظاهری مدرن، کلاسیک یا قدیمی هستید، می‌توانید لباس آبی متناسب با سلیقه خود پیدا کنید.

قرمز – قرمز رنگی تند و جذاب است که ظاهری پیچیده را نیز به ارمغان می‌آورد. این رنگ برای انواع رنگ‌های پوست کار می‌کند و آن را یکی دیگر از رنگ‌های پرطرفدار برای دورهمی‌ها و مجالس می‌کند.
سفید – در حالی که این رنگ معمولاً با عروسی مرتبط است، بسیاری از دختران آن را برای انواع جشن‌ها و مهمانی‌ها انتخاب می‌کنند. این رنگی است که به راحتی قابل استفاده است و به طرز شگفت انگیزی با تمام رنگ های پوست هماهنگ می‌شود.
مشکی – مشکی به دلیل توانایی آن در پنهان کردن عیوب، یک رنگ لباس محبوب برای اکثر افراد است. پارچه مشکی می‌تواند اندام شما را باریک‌تر نشان دهد و به راحتی می‌توان آن را با اکسسوری‌های مختلف ست کرد.

پاستل – جدیدا این رنگ‌های ظریف و زنانه به طور فزاینده ای محبوب شده اند. رنگ‌های پاستلی ظاهری جذاب برای افراد ایجاد می‌کنند.
رنگ‌های جواهری – این رنگ‌های تیره و رمانتیک در انواع رنگ‌های پوست خیره‌کننده به نظر می‌رسند و آن‌ها را برای جشن‌های مجلسی و یا حتی رسمی‌تر بسیار محبوب می‌کنند. سورمه ای، زمردی و بنفش تیره رنگ‌های جواهری بسیار رایج برای لباس‌های مجلسی هستند.
رنگ‌های خنثی – رنگ‌های خنثی بسیار محبوب هستند و قابلیت این را دارند که به راحتی با دیگر رنگ‌ها ست شوند و شما نگرانی زیادی از بابت رنگ اکسسوری‌ها، کیف، کفش و … نخواهید داشت.
متالیک – لباس های مجلسی براق و درخشان همیشه طرفداران بسیاری دارند. بسیاری از مردم به دنبال لباس‌هایی با پارچه‌های براق هستند یا لباس‌هایی که دارای تزیینات و سنگ دوزی زیادی می‌باشند.

• همیشه دنبال مد روز نباشید.
جالب است بدانید مدها با سرعتی خیره کننده می آیند و با سرعتی بیشتر می روند. اگر قصد دارید از لباستان در چندین مهمانی استفاده کنید و در عین ماندگاری خوب، جذاب هم باشد بهتر است لباس‌هایی بخرید که خیلی مطابق مد نیستند، مگر اینکه برایتان مهم نیست که لباستان در طی چند ماه گذشته قدیمی و از مد افتاده باشد. انتخاب لباس‌های ساده و با ویژگی هایی که همیشه شیک هستند، به شما این امکان را می‌دهد که مدت زمان بیشتری از آن‌ها استفاده کنید. در واقع طرح‌ها، استایل‌ها و تزیینات خاص می‌توانند به سرعت جذابیت خود را از دست بدهند و ممکن است پوشیدن این لباس را در یک سال دیگر مناسب ندانید.

• پارچه مناسب را انتخاب کنید.
پارچه‌ای که برای لباس مجلسی انتخاب می‌کنید باید متناسب با ساختار بدن و قد شما باشد. اگر بسیار باریک هستید، پارچه‌ای که به بدن شما می‌چسبد ممکن است شما را حتی لاغرتر نشان دهد. اگر بدن حجیم‌تری دارید، یک پارچه کلفت که برای حجیم تر کردن لباس به کار گرفته شده است، ممکن است به حجم بدنی شما اضافه کند. بنابراین، در مورد جنس پارچه، یک انتخاب عاقلانه انجام دهید. نحوه لایه بندی پارچه نیز می تواند ظاهر کلی لباس را تغییر دهد. یکی دیگر از عواملی که باید در نظر بگیرید، مناسب بودن پارچه با آب و هوای زمانی است که قصد دارید لباس را بپوشید. از آنجایی که به احتمال زیاد بیش از یک بار از لباستان استفاده خواهید کرد، دقت کنید که چگونه باید از آن مراقبت کنید و تمیز کردن آن به چه صورت است. برخی از مواد مانند ابریشم به مراقبت زیادی نیاز دارند.

• با اکسسوری‌های جذاب، ظاهر خود را جذاب‌تر کنید.
انتخاب اکسسوری مناسب برای تکمیل ظاهرتان نیز ضروری است. به عنوان یک قاعده کلی، اگر لباس مجلسی شما جزئیات زیادی دارد، از حداقل اکسسوری‌ها استفاده کنید تا از داشتن ظاهرشلوغ و نامرتب جلوگیری کنید. از طرف دیگر، اگر لباس شما نسبتاً ساده است، می‌توانید با داشتن اکسسوری‌های جذاب، زیبایی لباس خود را دو چندان کنید. عوامل دیگری که در انتخاب ترکیب مناسب اکسسوری‌ها باید به آنها توجه کنید عبارتند از یقه لباس، طرح آستین و دیگر عناصر طراحی شده‌ی لباس مورد نظرتان.

راهنمای خرید لباس مجلسی کوتاه
راهنمای خرید لباس مجلسی کوتاه

سخن پایانی

مطمئن باشید که با در نظر گرفتن راهنمایی‌های ما و نکاتی که در متن برایتان تهیه کردیم، لباس مجلسی کوتاه مورد نظرتان را به راحتی پیدا خواهید کرد و از انتخاب آن لذت خواهید برد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *